Povinné ručení

 

Povinné ručení občanů a malých firem

Povinné ručení - klič

Povinné ručení, neboli tzv. zákonné pojištění, musí být sjednáno ke každému vozidlu registrovanému v České republice

Z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla v pozemní komunikaci jsou hrazeny škody, které při dopravní nehodě způsobí pojištěná osoba jiné osobě. V případě způsobené havárie pojišťovna uhradí například opravu auta, které jste poškodili a případné lékařské výdaje.

Při vzniklých škodách (od odření laku až po úplnou demolici) na vašem voze je důležité vědět, že pojišťovna vám osobně nic nevyplácí.

Tyto škody kryje samostatný produkt havarijního pojištění, které si k vozu může každý volně uzavřít. Pokud havarijní pojištění zařizujete pod jednou „střechou“ spolu s povinným ručením, dá se počítat i se zohledněním ve formě slevy nebo jiných bonusů.

Výše finančního limitu

Ze zákona je minimální limit pojistného plnění stanoven na 35 mil. Kč pro škodu způsobenou na zdraví a majetku. Tady může nastat moment podcenění celé situace, protože jakákoli vyšší částka nad tento limit, bude muset být uhrazená z vašich vlastních finančních zdrojů. Je lepší tedy nespoléhat se jen na čistě standardní sazbu.

Proto pojišťovny na našem trhu, poskytují svým klientům variabilní rozpětí maximální částky na které lze s nimi povinné ručení uzavřít.

Nechce se Vám čekat? U nás to frčí online

Povinné ručení - ovce

U naší společnosti je možné sjednání povinného ručení online formou a plná účinnost je zajištěna již od následujícího dne (resp. od 00.00 hodin). Nebo s odloženým počátkem až 90 dní od sjednání pojištění. Vše záleží jen na vás.

Bezprostředně po uzavření smlouvy obdržíte zelenou kartu, která od roku 2009 slouží jako oficiální doklad o pojištění jak v České republice, tak i ve vyznačených státech v zahraničí.

Řidič svého vozidla je povinen mít kartu stále u sebe. Sankce za nepředložení se může pohybovat až kolem 40 tisíc korun. Zelená karta navíc obsahuje informace o registrační značce a současném stavu vozidla.

 

Výhodné možnosti dalšího připojištění

 

Povinné ručení - prsty

Zařízením povinného ručení, ještě zdaleka nemusíte vyčerpat možnost dalších nabídnutých služeb.

Asistenční služba - Základní asistenční služby některé pojišťovny poskytují ZDARMA všem klientům při sjednání povinného ručení nebo havarijního pojištění. Např. telefonické tlumočení  při nehodě v cizině a další poradenství. Mezi speciální placené služby pak patří třeba zajištění přechodného noclehu.

Pojištění skel vozidla - Pojištění se vztahuje nejen na čelní sklo, ale i na všechny obvodové skleněné výplně sloužící k výhledu z vozidla s výjimkou střešních otevíratelných oken, a to pro případ havárie, živelné pohromy, krádeže i vandalismu.

Důležité je vhodně zvolit přiměřenou pojistnou částku. Pojišťovny disponují expertním systémem, dle kterého se drží při vyplácení škod. Vřele proto doporučujeme využít při opravě skelného „pavouka“ , autorizovaný servis značky vašeho vozu.

Pojišťovna poté většinou proplácí celý obnos na základě vystavené faktury. Celková výše pojistných limitů se zpravidla uzavírá na jeden rok.

Úrazové pojištění osob – Lidský život žijeme jen jednou. Proto bychom měli myslet na bezpečí nás a našich nejbližších. Spousta rodin s dětmi má hypotéku na dům, splácí půjčky a s nenadálým hrazením nečekaného úrazu se může lehce dostat do finanční „propasti. Úrazové pojištění osob je preventivní způsob ochrany, vztahující se na všechny přepravované osoby ve vozidle.

Pojištění kryje a proplácí denní odškodné při pobytu v nemocnici a finanční podporu také po dobu nezbytného léčení a následné rekonvalescence, kdy nemůžete ještě řádně pracovat.

Dále v případě trvalého následku úrazu a většinou do dvou let od daného úrazu se žádá o přezkoumání trvalých následků. V případě smrti bude peněžní částka vyplacena osobě uvedené v pojistné smlouvě.

Povinné ručení středních a velkých firem - flotilové pojištění

Povinné ručení - flotila

Vlastníte více než jedno vozidlo? Pokud ano, nabízí se vám možnost tzv. flotilového pojištění, které je určeno všem typům vozidel s řadou lukrativních výhod. A navíc, všechna vozidla jsou pojištěna v jediné smlouvě a odpadá tak fáze dalšího papírování. 

Pojišťovny se snaží svým klientům vyjít vstříc a proto při uzavření flotilového pojištění, lze získat slevy - až 20 % - např. v závislosti na počtu pojištěných vozidel nebo připojištěnosti klienta.

Mezi další výhody jistě patří profesionální dohled nad zrychlením likvidací škod a získání kontaktní osoby, tedy individuálního přístupu a zároveň možnosti rychlého kvalifikovaného poradenství.

Smlouvy jsou běžně uzavírány na dobu neurčitou. Za každý uplynulý rok pojišťovna provádí kontrolu, kde se dle získaných výsledků např. přiznává bonifikace a navrhují se různé drobné úpravy v pojistných podmínkách.

Se stárnoucím vozovým parkem klesá i jeho hodnota a může docházet ke snižování sazeb. Díky tomu se mohou jednotlivé pojišťovny se pro získání klienta, snaží nabídnout co nejnižší celkovou cenu pojištění, obohacenou o různé druhy nabízených benefitů.

Jak vybrat toho nejlepšího admirála pro Vaší flotilu?

Je dobré si zapamatovat, že nejnižší konečná cena na trhu, nemusí pro vás a vaší flotilu zrovna znamenat tu „nejlepší možnou nabídku“. Porovnejte si  např. hodnocení ze strany klientů na rozsah krytí a kvalitu poskytovaného servisu v oblasti likvidace a správy pojištění.

Komunikační způsob pojišťovny s klientem, by měl být veden ochotou naslouchat jednotlivým potřebám klienta a pomoci nalézt adekvátní řešení vzniklé situace.

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

02.08.2018

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

Více

Pokuty ze zahraničí vás dostihnou i v Česku

09.07.2018

Česká republika je zapojena do celoevropského systému výměny informací, tzv. Eucarisu. Dostihnout nezdárného řidiče, který se dopustil dopravního přestupku na české vozovce můžou totiž nejen čeští policisté, ale i funguje to i naopak.

Více

Jaké zabezpečení proti krádeži auta se vyplatí?

22.05.2018

 Kromě vynikajícího piva a známého českého skla je naše vlast bohužel známá i vysokým počtem krádeží. V celosvětovém měřítku jsme v první třicítce v počtu ukradených aut. Posvítili jsme si na to, jak by mělo vypadat efektivní zabezpečení proti krádeži auta.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin