POJIŠTĚNÍ

Přeprava nákladu ve vozidle

Přeprava nákladu ve vozidle

S letním počasím se opět začínají zvyšovat počty motoristů...

S letním počasím se opět začínají zvyšovat počty motoristů podnikající nejrůznější výlety či cesty na chalupy. Kromě výbavy a jídla na výlety často také s nimi cestují domácí mazlíčci či stěhují nejrůznější doplňky například nábytek na zpět na chalupu. Motoristé pak často zapomínají, že největší nebezpeční se nemusí vyskytovat venku na silnici, ale naopak uvnitř vozidla. Jak dopadne například situace nehody vozidla převážejícího psa? 

Vozidla jsou většinou velmi dobře vybavena na ochranu cestujících, tak aby vyváznuli s minimálními následky. Opačná situace, ale může nastat pokud v autě převážíme volně se pohybujícího psa nebo máme uložené těžké předměty na zadních sedadlech. Při nehodě v takovéto situaci jsou většinou následy fatální. Například pokud převážíme na zadních sedadlech nezajištěného středně velkého psa, i při malé rychlosti při čelním nárazu dojde k úplnému zničení předních sedadel. Při havárii v rychlosti 40 km/hod vyvine zvíře sílu 40-ti násobku jeho hmotnosti. Tudíž například pes o hmotnosti 30 kg se promění v 1200kg vážící projektil, což si můžeme připodobnit k hmotnosti hrocha.

Ty samé předpoklady platí i o všech ostatních předmětech přepravovaných motorovým vozidlem. Pokud přepravujete například skleněné láhve, které jsou nezajištěné, ikdyž jsou v zavazadlovém prostoru, pravděpodobnost těžkého zranění roste o stovky procent. Pokud budete mít nezajištěnou věc vážící 50kg na zadních sedadlech a narazíte v rychlosti 40km/hod, bude působit silou 1 tuny a je téměř jisté, že dojde k těžkému zranění osob na předních sedadlech. 

Těžké předměty vždy patří do zavazadlového prostoru a měly by být vždy řádně zajištěny. 

Zajištěny by měly být popruchy z nepružných materiálů, s tím, že nejtěžší předměty by měly být uloženy nejspodněji. To samé platí pro malé a těžké předměty, jako nářadí a nože. Nejlépe je tyto předměty umístit do samostatných zavazadel. Již bylo zmíněno, že skleněné věci a podobné křehké předměty je velmi důležité zabezpečit obdobně. Pokud máme psa do s váhou do 12 kilogramů, tak bychom ho měli zabezpečit speciálním popruhem, který se přidělává k bezpečnostnímu pásu. Pro většího psa nebo jiné zvíře bychom měli mít vždy přepravní klec umístěnou v zavazadlovém prostoru. Tímto nejen snížeme riziko pro cestují, ale pro další účastníky silničního provozu, protože zvířata jsou po nehodě vystresovaná a vybíhají na komunikaci, kde může dojít k dalším nehodám. 

Povinné ručení 2016 si nejlépe porovnáte v našem online srovnávači povinného ručení. Náš srovnávač nabízí kalkukačku povinného ručení  s množstvím hodnotných dárků ke sjednanému povinnému ručení.

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

S cizím autem do ciziny, aneb co si v takovém případě ohlídat

Chystáte se na dovolenou firemním vozem, autem z autopůjčovny nebo výkonným bourákem vašeho švagra? S tímto způsobem dopravy se pojí určité administrativní povinnosti. Co zařídit, když se chystáte s cizím autem na dovolenou?

POJIŠTĚNÍ

Jak správně skladovat pneumatiky a ušetřit tak peníze

Chcete mít vaše pneumatiky v perfektním stavu i po několika letech jejich používání? Větší zachovalosti a tím pádem i méně častou potřebu jejich koupě vám může zaručit způsob jejich uskladnění. Jak správně skladovat pneumatiky, aby se opotřebovaly co nejméně?

POJIŠTĚNÍ

Povinné ručení na přívěsný vozík – jaká pro něj platí pravidla?

Potřebujete občas něco převážet, a do kufru vašeho automobilu se vám to nevejde? Pak je logickou volbou pořídit si malý přívěsný vozík – v případě ještě většího objemu věcí dokonce přívěsné vozidlo větších rozměrů. Předtím, než se pustíte na silnici, si však zjistěte, jak vyřešit povinné ručení na přívěsný vozík.

Spojte se s námi