POJIŠTĚNÍ

Konec dálničních známek v Čechách? Kdepak, jen se přejde na elektronické.

Konec dálničních známek v Čechách? Kdepak, jen se přejde na elektronické.

Vypadá to, že klasickým papírovým známkám od příštího roku odzvoní. Namísto známek, jaké jsme znali doposud, budou zavedeny známky elektronické. Jak přesně budou fungovat?

V srpnu přechozího roku Senát schválil používání elektronických dálničních známek. Nový typ unámek začne platit od roku 2021.

Jak budou nové známky fungovat?

Řidič si dálniční známku koupí přes speciální internetovou stránku nebo mobilní aplikaci. Do této aplikace zadá i svou registrační značku. Kontrola platnosti dálničních známek bude na dálnicích probíhat prostřednictvím kamer a mýtných bran. Kontrolu dálničních známek budou provádět i policisté.

Změna bude i v tom, že dálniční známka se nebude platit za kalendářní rok jak tomu bylo doposud, ale za 365 po sobě jdoucích dní. V případě, že má řidič zaplacenou dálniční známku a rozhodne se svůj automobil prodat, spolu s ním prodá i tento zaplacený poplatek, tudíž elektronická dálniční známka tak automaticky přejde na nového majitele.

Jedná se i o tom, že od poplatků by mohly být osvobozeny elektromobily a automobily poháněné vodíkem a dusíkem. Nižší poplatek by mohly mít automobily, jezdící na plyn a biometan.

 

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Pokuta za telefonování za jízdy

Stává se vám, že někdy prostě nestíháte a potřebujete si vyřídit telefonát za jízdy? V takovém případě vám hrozí peněžní postih. Jak vás potrestají, když vás přistihnou při používání telefonu za volantem?

POJIŠTĚNÍ

Parkování elektromobilů v Praze

Možná jste slyšeli o tom, že elektrická vozidla mají v hlavním městě zvýhodněné podmínky při stání v parkovacích zónách. Jaká pravidla platí pro parkovaní elektromobilů v Praze?

POJIŠTĚNÍ

Jak zařídit garáž, aneb nejlepší vychytávky, které si pořídit

Přesedlali jste z pouličního parkování do pohodlí vlastní garáže? Aby vaše parkování skutečně oplývalo co největším komfortem, je důležité si vaši garáž důmyslně vybavit. Jak zařídit garáž, aby vám sloužila co nejlépe?

Spojte se s námi