POJIŠTĚNÍ

Konec dálničních známek v Čechách? Kdepak, jen se přejde na elektronické.

Konec dálničních známek v Čechách? Kdepak, jen se přejde na elektronické.

Vypadá to, že klasickým papírovým známkám od příštího roku odzvoní. Namísto známek, jaké jsme znali doposud, budou zavedeny známky elektronické. Jak přesně budou fungovat?

V srpnu přechozího roku Senát schválil používání elektronických dálničních známek. Nový typ unámek začne platit od roku 2021.

Jak budou nové známky fungovat?

Řidič si dálniční známku koupí přes speciální internetovou stránku nebo mobilní aplikaci. Do této aplikace zadá i svou registrační značku. Kontrola platnosti dálničních známek bude na dálnicích probíhat prostřednictvím kamer a mýtných bran. Kontrolu dálničních známek budou provádět i policisté.

Změna bude i v tom, že dálniční známka se nebude platit za kalendářní rok jak tomu bylo doposud, ale za 365 po sobě jdoucích dní. V případě, že má řidič zaplacenou dálniční známku a rozhodne se svůj automobil prodat, spolu s ním prodá i tento zaplacený poplatek, tudíž elektronická dálniční známka tak automaticky přejde na nového majitele.

Jedná se i o tom, že od poplatků by mohly být osvobozeny elektromobily a automobily poháněné vodíkem a dusíkem. Nižší poplatek by mohly mít automobily, jezdící na plyn a biometan.

 

  • Sdílet článek:

Nejlevnější povinné ručení s nabídkou všech pojišťoven

POJIŠTĚNÍ

Jak dlouho vydrží alkohol v krvi?

Bez dobrého piva či vína se obejde málokterá společenská sešlost. Tím spíš teď na začátku léta. Problém ovšem je, pokud se poté chcete vydat do svého domova automobilem. Jak dlouho vydrží alkohol v krvi a jak dopomoct jeho odbourání?

POJIŠTĚNÍ

Do kdy je povinná autosedačka pro děti?

Pokud máte malé děti, jistě vám záleží na tom, abyste je v automobilu převáželi co nejbezpečněji a rovněž abyste dodržovali předepsaná pravidla. Mezi ty patří i správné používání autosedačky, která by měla být úměrná věku dítěte.

POJIŠTĚNÍ

Jaký je postih za neplacení povinného ručení?

Jezdit bez povinného ručení se nevyplácí. Řidič, který jezdí nepojištěným vozem, riskuje nejen pokutu, ale i placení nemalé částky v případě, že zaviní autonehodu.

Spojte se s námi