Dálniční známka pro rok 2014

Dálniční známky jsou v dnešní době nepostradatelnou záležitostí každého druhého automobilového řidiče. Známka umožňuje řidiči jízdu po placených dálničních úsecích, které strategicky spojují důležitá města v ČR (Brno, Praha nebo Plzeň atd.).

Sami si jistě umíte představit ten markantní časový rozdíl, pokud jedete např. z Prahy do Brna po okresních silnicích nebo po placené D1. Navíc na neplacené silniční komunikace si kolikrát ani nemůžete být jisti sjízdnou kvalitou samotné vozovky.

K datu 1. 1. 2014 je v současné chvíli na území ČR - 24 placených silničních úseků. Pokuta za jízdu bez dálniční známky na státem vymezených placených úsecích, je na místě do výše 5 000 Kč, tedy žádný levný špás.

Jaká je platnost dálniční známky?

Na výběr, mají motoristé možnost zakoupení tří typů dálničních kupónů, které se liší podle doby platnosti. Při koupi dálniční známky je dobré vzít v potaz to, jaký kupón se vám opravdu nejvíce vyplatí
.
Pokud jste stále na cestách, ať už kvůli obchodním záležitostem nebo cestovatelským zájmům, tak poté je dobré určitě zakoupit roční dálniční známku, která má platnost vždy 14 měsíců (do 31. 1 následujícího roku).

Pro tzv. víkendové řidiče, je spíše zase výhodnější zakoupení dálniční známky s měsíční nebo desetidenní platností.
 

Typ kupónu Cena
Roční 1 500 Kč
Měsíční 440 Kč
Desetidenní 310 Kč

Co musí splňovat platná dálniční známka?

Po zakoupení dvoudílného kupónu, je řidič povinen vylepit si první jeho část s vyplněným registračním číslem. Vylepení se provádí do pravého dolního okraje na vnitřní stranu předního skla osobního automobilu. Druhý díl kupónu je ponechán jako rezervní. Po skončení doby platnosti musí být dálniční známka neprodleně odstraněna.

Registrační údaj vyplněný na obou dílech kupónu se skládá ze dvou písmen a šestimístného čísla. Vyplněné údaje by se samozřejmě měli shodovat s přiděleným číslem motorového vozidla.

Kdo je osvobozen od dálniční známky?

Hned na začátku je zapotřebí zdůraznit, že zákonná povinnost osobních automobilů, mít za sklem platnou dálniční známku při jízdě po placeném dálničním úseku, se nevztahuje na jednostopá motorová vozidla (motocykly, skútry, mopedy atd.).

Podle § 20a zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, jsou dále od použití dálniční známky osvobozeny např. zdravotnické záchranné služby, hasičské sbory, Policie ČR, vězeňské služby, ozbrojené útvary a další státem reprezentované orgány.

Další výjimkou jsou zdravotně postižené osoby, které vlastní průkaz ZTP. Osvobození od poplatků dálniční známky může mít v tomto případě i osoba, která je postižené osobě blízká a takové osobě pomáhá.

Kde je možné zakoupit dálniční známku?

Koupit vámi požadovaný dálniční kupón, není v dnešní době žádným složitým procesem. Spíše se dá říci, že dálniční známku můžete koupit skoro na každém rohu.

Stačí jen zajít na nejbližší provozovnu České pošty či jakékoli čerpací stanice. Samozřejmostí jsou také všechny hraniční přechody v republice. Existuje plno dalších míst pro motoristy, která jsou označena speciální nálepkou, kde se kupón dá též pořídit.

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin