RECESE?...Nelítostný souboj Kolomého s Valtrem o post české jedničky

17.01.2014

  El Salvador/La Serena - Kolomý nebo Valtr? Tatra nebo Liaz? Předposlední den se na věhlasné Rallye Dakar nesl také ve zmíněném nelítostném souboji. Zatímco De Rooy bojoval při 12. etapě s Karginovem a kamazy o post lídra celkového pořadí, Kolomý soutěžil s Valtrem o post nejlepší české "jedničky".

 

12.etapa (El Salvador - La Serena) - 699km
závodní úsek - 350km
přejezd - 349km
 
Kdo z těch dvou bude rychlejší? Na oficiální průběh soutěže nemělo tohle české klání samozřejmě žádný dopad. Vždyť oba piloti byli nuceni ze závodu předčasně odstoupit. I přesto dokázali svým nápadem pozornost diváků strhnout na svoji stranu a zpestřit celý program. Privátní závod odstartoval na asfaltové komunikaci, pokračoval prašnými cestami a finišoval na pobřeží Pacifiku. To vše po odjezdu z bivaku u El Salvadoru za startem skutečné rychlostní zkoušky. 
 
V netradičním závodě se do čela hned dostal Jarda Valtr se svojí liazkou, ale Martin Kolomý mu nic nedaroval, když byl přilepený na jeho zadním nárazníku. Jeho pokusy o předjetí byly tradičně velmi na hraně. "Jarda se zpočátku usadil na čele a nedával mi žádnou šanci na předjetí. Pokoušel jsem se o to, kde se dalo, ale nakonec jsem raději počkal až na nezpevněný povrch,” komentoval začátek závodu Martin Kolomý, který znovu, a tentokrát úspěšně, zaútočil hned po přejezdu z asfaltové části na nezpevněnou komunikaci. Role jezdců se vyměnily. Tentokrát se Valtr v prachu snažil udržet na Kolomého zadní nápravě. "Martin při nájezdu mimo silnici využil momentu překvapení a dostal se přede mne. Znám ho, musel jsem se na něj nalepit, jinak by mě utrhnul. Myslím, že jsme jízdou v prachu ukazovali, že výkony našich aut jsou na špičkové úrovni,” popisoval další fázi závodu Jarda Valtr.
 
Na pobřeží Pacifiku si pak oba piloti své stroje vyměnili. "Oba kamiony pohání naše motory Gyrtech, takže jejich výkony jsou srovnatelné. Každý motor ale musel respektovat technické odlišnosti a jsou tedy v autech přimontovány odlišně," podotkl technický ředitel Buggyry Robin Dolejš.
 
Kamiony od sebe odlišuje systém zavěšení náprav. Zatímco Liaz jede s tuhou, Tatra má "kejvačku". "Rád si vyzkouším jakýkoli závodní truck. Tatra je špičkový stroj a vnímám hlavně rozdílnost práce a funkce náprav. Bylo to příjemné svezení," chválil speciál Tatra 815 Buggyra Jarda Valtr, když po jízdě "klábosil" s Kolomým. "Liaz znám, takže mě v něm nic nepřekvapilo. S tím novým motorem Gyrtech se z něj stalo konkurenceschopné auto," rýpnul si "Kolomajz".
 
Říkáte si, jak je vůbec možné, že oba piloti mezi sebou závodí, když kvůli technickým potížím museli z Dakaru odstoupit? V celku prostě - jízda probíhala při závratné maximální rychlosti pouhých 60 km/h! Jak nakonec závod, který přilákal pozornost mnoha místních, dopadl? Tím, že se oběma jezdcům prach od kol mohl alespoň valit, tak byli vlastně vítězi i poraženými oba dva. "No jo, trochu jsme si zablbnuli pro pobavení fanoušků. Chlapská soutěživost a dětská radost z jakéhokoli měření sil je v nás obou, ale je škoda, že jsme nemohli pokračovat do konce v oficiální části a šlapat tomu pořádně na krk. Musíme si počkat napřesrok," těší se už teď na nový ročník Rallye Dakar pilot Martin Kolomý.
 
V oficiální předposlední etapě i De Rooy ukázal, že boj o celkové prvenství jen tak nevzdá. Po třech stech padesáti měřených kilometrech na trati z El Salvadoru do La Sereny byl nejrychlejším pilotem, letos podruhé. Vedoucí Karginov zaostal o pouhou půl minutu, která jeho pozici neohrozila. Nejlepším českým zástupcem byl dvanáctý Artur Ardavičus s tatrou a podporou motoru Gyrtech. Aleše Lopraise skoro na tři hodiny zastavila prasklá hadice kompresoru, takže se z celkové čtvrté pozice posunul na průběžnou šestou. 
 
Závěrečná 13. etapa posádky zavede z La Sereny do cílového města Valparaíso. V součtu je na programu posledních 535 kilometrů, z nichž je pouze 157 měřených.

 

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin