První etapa v Atacamě pořádně prověřila posádky KM Racingu

14.01.2014

Přesně tak, jak se dalo předpokládat, znamenala první atacamská speciálka do Iquique, dlouhá 422 kilometrů, pro všechny pořádné sousto. Pro obě zbylé posádky KM Racingu se nesla ve znamení dvou částí – té slibné, po většinu etapy, a té smůlovaté v dunových polích na jejím konci.

Vlasta Vildman se po celou dobu speciálky udržoval na dostřel nejlepších. Ujel i tatrováckým pronásledovatelům Tomáši Vrátnému a Janu Tománkovi a spokojeně se usadil mezi 13. a 14. místem. Udržoval velmi dobré tempo bez ohledu na povrch, dobře a bez defektu zvládl kamenitou první polovinu i přibývající písek zbylé části. Vypadalo to, že v cíli se vejde do hodinové ztráty za galakticky letícím Karginovem, vítězem etapy, na jehož riskantní jízdu odmítl reagovat i průběžný lídr de Rooy. Jenže posledních 42 kilometrů etapy se jelo v dunách, a tam nastaly potíže. "Prostě jsem to dneska zdupal. Několikrát jsme zapadli a museli couvat ven. Navíc jsem trefil zadním kolem kámen patnáct kilometrů před cílem, když se mi svezl zadek auta. Takže ještě pár kilometrů před cílem jsme měnili kolo. Bohužel, hodně dobrá etapa, na konci pokažená, škoda," litoval Vlasta Vildman v cíli. Tam jeho výsledný odstup narostl až na 1:50 hodiny, nicméně nebyla to úplná výsledková tragédie – i nejlepší pětka ztratila na Karginova 30 až 45 minut a kamiony se trousily do cíle z památného tříkilometrového sešupu v dlouhých intervalech. Průběžně sice Vlasta zůstává čtrnáctý, ale ztratil slibnou možnost se dotáhnout na jezdce před sebou i o pracně vybudovaný menší náskok před Tomášem Vrátným, s nímž dojížděl z legendární dunové hory přímo k bivaku a ještě ho dokázal předjet.

"Když měníte stočtyřicetikilogramovou pneumatiku v těžkých podmínkách, písku a prachu, v 35 stupních nad nulu a po čtyřsetkilometrové etapě, není to právě příjemné, naopak je to fyzicky vyčerpávající, ale na druhou stranu, dobře že nás čekal jen krátký dojezd do cíle. Pořadatelé nám slibovali navigačně hodně náročný den, ale podle mého názoru to až na pár chytáků bylo zvládnutelné," říká navigátor Vlastovy posádky Martin Macík mladší.

Josef Macháček si užíval první pouštní etapu za volantem své buggy. V etapě udržoval pozice mezi 30. a 37. příčkou, než přijel do dun, kde nastaly technické potíže. Bohužel došlo k poškození jednoho z ventilů, který zajišťuje mazání převodovky, a ta se zadřela. V těžkých dunách si Josefa nikdo nikdo netroufl zapřáhnout za lano, a tak pro něj musela do dun vyrazit odstoupivší závodní liazka s Jardou Valtrem za volantem. Teprve po dotažení buggy do bivaku se mělo jednat o dalším Josefově osudu v Rallye Dakar a záleželo i na tom, zda tým MD Sport vůbec bude náhradní převodovku pro Josefovo auto mít k dispozici.

Atacama ovšem pouze začíná! Desátá etapa z Iquique do Antofagasty nabídne speciál dlouhý 631 kilometrů, pravda, přerušený 183kilometrovou neutralizací po asfaltu. Ale menu bude stejné jako dnes: velké výškové rozdíly, pusto, kamení, prach, jemný písek guadal a duny. Obtížnost soutěže postupně graduje. Věřme, že štěstí bude při obou posádkách KM Racingu stát více než v etapě deváté.

Sledujte KM Racing na Rallye Dakar v pořadu rallye aktuality na televizi Sport 5 každý den ve 21:00 hodin. Nebo na našich stránkách ve  videookénku DAKAR 2014

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin