Připojištění zavazadel 2016

01.03.2016

 
Povinné ručení jako pojištění ze zákona sebou nese množství specifik, která můžeme různě upravovat. Jednou skupinou jsou například doplňková pojištění, která volíme dle vlastních potřeb. V tomto článku se podíváme na novinky v oblasti připojištění zavazadel
 
Připojištění zavazadel se vztahuje na zavazadla a věci osobní potřeby přepravované uvnitř vozu nebo v uzamčeném boxu na střeše. Box musí být připevněn tak, aby nešel běžnými prostředky a bez překonání ochrany odmontovat ze střechy. Upevnění nesmí být přístupné zvenku nebo musí být uzamykatelné.
 
Pojištění zavazadel platí v případě poškození věcí vandalismem, havárií, živelnou událostí, nebo odcizením. Zavazadla musí být ve vozidle správně uložená v odpovídajících prostorách. Pokud dojde ke škodě na zavazadle špatným uložením, špatnou manipulací, pojišťovna nic neproplatí. 
 
Další věcí na kterou je dobré upozornit je, že po novu některé pojišťovny neproplatí pojistné plnění v případě, že odcizené věci byly viditelné zvenčí a nebo nebyly v uzamykatelné přihrádce nebo jiném zabezpečeném místě. 
 
Navíc musíte počítat s dalším poměrně výrazným omezením - standardně se pojištění nevztahuje na následující věci: osobní doklady, peníze, platební karty, cenné papíry, ceniny, směnky, šperky, písemnosti a dokumentace, umělecká díla, záznamy na datových nosičích, zboží určené k prodeji, zbraně, náhradní díly vozidel, věci sloužící k výkonu povolání, také na většinu výpočetní techniky. Pojištění se také jako ostatní většina druhů pojištění nevztahuje na poškození věcí v důsledku válečných událostí, teroristických aktů a poškozením jadernou energií.
 
Pojištění zavazadel je složitější pojištění co se týká vyjímek. Tato opatření a nejrůznější výluky udělali pojišťovny zejména díky vysoké míře nejrůznějších podvodů v minulosti u tohoto připojištění. Je tedy nutné pečlivě zvážit zda se pojištění v konkrétních případech vyplatí. 
 
Podrobnější informace k nejprodávanějších připojištění zavazadel

Česká pojišťovna
 
Pojištění zavazadel se u této pojišťovny vztahuje na věci ve voze v průběhu cesty, to znamená od výjezdu vozidla do jeho návratu na pravidelné stanoviště. Pojištění se nevztahuje na přepravovaný náklad. Ve smluvních podmínkách není žádné omezení pro způsob uložení předmětů v dopravním prosředku. Pojistné je standardně omezeno do výše limitu pojistného plnění dle pojistné smlouvy, samozřejmě po odečtení spoluúčasti.
 
ČSOB
 
Pojišťovna ČSOB pojišťuje věci a zavazadla, jež mají přepravované osoby u sebe, na sobě nebo v místě pro přepravu zavazadel. Dále věci sloužící k pracovní činnosti a věci, které nejsou vlastnictvím osob přepravovaných vozem. Pojištění se vztahuje jen na elektroniku, která je ve vlastnictví nebo je používána přepravovanými osobami. Pojištění se nevztahuje na odcizení věcí umístěných mimo zavazadlový prostor a také se netýká zásob. Případná částka pojistného plnění je do výše odpovídajícím nákladům na opravu, přičemž nejvyšší může být částka v podobě časové hodnoty peněz. 
 
Axa
 
Připojištění zavazadel se o této pojišťovny týká věcí, které mají přepravované osoby u sebe, na sobě nebo opět na místě určeném pro přepravu zavazadel. Pojištění se nevztahuje na odcizení zavazadel osob, kteří jsou přepravovaní za úplatu. Dále se neproplácí škody, které vzniknou nesprávným uložením zavazadel a také škody na zaparkovaném vozidle mimo nepřetržitě hlídané parkoviště v době od 22. do 6. hodiny. Limit plnění krádeže ze střešního uzamčeného boxu, je omezen na 15 000 Kč a spoluúčast je zvýšena na 5 000 Kč.
 
VÝHODNĚJŠÍ NABÍDKY NEŽ U KONKURENCE - POVINNÉ RUČENÍ A DÁRKY
 
 
RYCHLE HOTOVÉ A BEZ STAROSTÍ
 
Pouze několik minut Vám stačí porovnání povinného ručení v naší kalkulačce pro rok 2016. Srovnání nejlevnějšího povinného ručení je velmi jednoduché a můžete ho uzavřít samostatně online nebo s telefonickou podporou jedním z našich specialistů na pojištění. Obratem Vám také zašlem smlouvu, zelenou kartu a uvedené dárky. 
 
 
 
Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Výpověď povinného ručení aneb jak změnit pojišťovnu

10.12.2017

Může se to stát i vám. Pochvalujete si, jak výhodné povinné ručení máte a najednou bác! Uvidíte nabídku o polovinu levnější, zato s ještě lákavějšími připojištěními, než má vaše dosavadní smlouva. Jak v takovém případě realizovat výpověď povinného ručení u vaší stávající pojišťovny?

Více

Povinné ručení 2018 – jaké změny nás čekají v příštím roce?

07.12.2017

Mnoha řidičům možná vrtá hlavou, jak se povinné ručení změní v roce 2018. Hlavními tématy budou nepojištění řidiči a zvyšující se škody u autonehod.

Více

Kdo vám uhradí škodu, když viník ujede z místa nehody?

05.12.2017

Ne každý řidič má povahu Mirka Dušína a mezi motoristy jsou i takoví, kteří neváhají z místa nehody ujet. Na co máte v takovém případě nárok?

Více

Obchodní partneři