Povinné ručení v Německu

05.07.2015

Předtím než si můžete zaregistrovat svůj vůz v Německu musíte mít doklad o pojištění odpovědnosti - povinné ručení, které pokrývá škody v případě zranění jiných osob, poškození vozidel nebo majetku. Ačkoliv havarijní pojištění není vyžadováno zákonem, většina finančních ústavů, které vám poskytnou financování na váš vůz, ho vyžadují jako rozšíření k pojištění odpovědnosti. A právě toto může sumu za pojištění výrazně prodražit, protože havarijní pojištění není v Německu zrovna levné. 

Cenu povinného ručení ovlivňuje mnoho různých faktorů. Nezkušenní řidiči musí zaplatit za povinné ručení více než zkušenní řidiči; Ti kteří řídí velká, silná auta, musí zaplatit více než Ti, kteří mají méně výkonná vozidla. Řidiči z velkých měst zaplatí na pojištění více než řidiči z malých měst a také řidiči, kteří v minulosti zavinili nějakou nehodu platí výrazně více než řidiče, kteří žádnou nehodu nezpůsobili. 

Pokud máte jako řidič ve své domácí zemi u pojišťovny zaznamenanou historii řízení motorových vozidel bez nechod, dostanete za to bonus v Německu bonus při sjednání pojištění. Ale pouze pokud si seženete potvzení od vaší domácí pojišťovny. V případě, že pojišťovací agent v Německu by vám tvrdil, že není možné uplatnit vaše bonusy z domácí země, jdetě a najděte jiného agenta, který bude mít více informací a pomůže vám.

Řidiči motorových vozidel v Německu nemají jinou podmínku než mít uzavřené zákonné pojištění třetích stran - povinné ručení, ačkoliv je na trhu mnoho připojištění, která jsou doporučená. Zákonné pojištění pokrývá veškeré škody, které někdo způsobí vašemu automobilu, Vám jiný vůz, osoba nebo objekt při dopravní nehodě. Lze také sjednat připojištění u povinného ručení v případě požáru, krádeže nebo jiné formy poškození, jako střet se zvěří, pojištění čelního skla a další.  Tyto připojištění mají však často formu částečné spoluúčasti, což znamená, že se na případných likvidací škod budete finančně podílet.

Půjčovny a leasingové společnosti velmi často mají povinné ručení nebo další pojištění jako součást a podmínku kontraktu. 

Pojišťovací agenti v Německu mají možnost vám vydat také potvrzení o zákonném pojištění i z jiných zemí. Dají vám zdarma potvrzení, že jste pojištěn a držitel Zelené karty, která je platná v Evropských zemích.  

Jsme rádi, že Vám můžeme poskytovat informace ze světa pojištění a také kromě srovnání povinného ručení, další bonusy a výhody k povinnému ručení v České republice.

 

 
Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin