Povinné ručení - mohu s sebou vzít auto do Maroka?

08.01.2013

Po příjezdu do Maroka, je třeba předložit originály dokladů o registraci vozidla, doklad o pojištění vozidla a uzavření povinného ručení tzv. zelenou kartu a váš pas celnímu úřadu a sepsat přijímací formulář. Fotokopie nejsou přípustné.
Každému vlastníku vozidla je pak dána k dočasnému používání dálniční známka, kterou musí umístit na čelní sklo automobilu a dále dokumenty detaily vozidla jako vstupní informace, délka pobytu. Tyto dokumenty jsou platné pro vozidlo registrované jinde než Maroku na maximální dobu šesti měsíců v průběhu jednoho roku v Maroku.
Je důležité, abyste vstupní dokumenty uložili bezpečně. Pokud je ztratíte, může dostat značnou pokutu, když budete nadále používat vozidlo, aniž byste si zajistili dokumenty náhradní. Což je navíc problematické a trvá obvykle poměrně dlouhou dobu. Každé dovezené vozidlo je zapsána v elektronické evidenci a marocké orgány mají možnost okamžité kontroly vašich dokumentů a povinného ručení online. Musíte mít vstupní doklady pro všechny typy vozidel, motocykly umístěné v přívěsu / karavanu vyžadují vlastní vstupní certifikáty také. Pravděpodobně budete muset ukázat tyto dokumenty od vozidel a pojištění kdykoli vás zastaví policie.

Když opouštíte Maroko (autem), musí být dočasné dokumenty, viz výše, předloženy do marockého celního úřadu. Ten by si o pak měl zachovat bílou kopii s výstupním razítkem, zároveň byste měl být dotazován ohledně vývozu vozidla a také ohledně jakékoliv budoucí cesty zpět do Maroka.

Pokud potřebujete odejet z Maroka a nemůže si vzít auto s sebou, je nutné kontaktovat nejbližší celní orgány. Mohou rozhodnout, že vám uschovají vozidlo, dokud se nevrátíte.

Jak například platí EU pojištění vozidel – povinné ručení v Maroku?

Vozidlo musí mít pojištění alespoň tzv. třetí strany pro použití v Maroku a musíte mít zároveň doklad o tomto pojištění v podobě zelené karty. Pokud se vám nepodaří získat pojištění do Maroka v zahraničí, budete muset uzavřít dočasné pojištění při příjezdu. To lze provést v Tangeru v přístavní kanceláři (vpravo od výstupu z celnice) nebo na Ceutu /na marocké hranici. 5 dnů pojištění vozidla povinným ručením stojí přibližně 900Kč.

Pokud vaše pojištění vozidla zanikne během pobytu v Maroku, můžete získat dočasné pojištění od některé z místních pojišťoven.

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin