Pes v autě a jeho bezpečná přeprava?

01.06.2014

O tom, jaké všechny trable (úsměvné a někdy i vážnějšího charakteru) při přepravě psa v autě majitelé čtyřnohých mazlíčků mohou zažít, si ostatní řidiči, co jim zrovna v autě nikdy nic „neštěká a nevije“ mohou nechat jen zdát. Ono totiž mít psa v autě není jen tak.

U nás v ČR na otázku přepravy psa v autě, zdánlivě věcně a střízlivě odpovídají dvě zákonná usnesení. První nás seznamuje s tím, že pes nesmí ohrožovat bezpečnost řidiče při jízdě a tedy nesmí narušit kontinuitu silničního provozu.

V druhém zákonu je uvedeno, že pes v autě musí být přepravován vhodným způsobem, který mu zajistí dostatečnou ochranu. Ale ta nejvýznamnější informace v zakoně chybí, a to jak máme psa v autě správně vozit, což vytváří podnětný a živelný prostor pro diskutabilní závěry.

A tak když nás zastaví policista v rámci přepravní kontroly, tak pak už čistě vzato záleží jen na něm, zda uzná způsob přepravy psa v autě za dostatečně bezpečný.

Kolik činí pokuta za nevyhovující přepravu psa v autě?

Nezajištěný pes vyjde svého majitele pěkně draze. Podle obecních usnesení může policista udělit blokově pokutu až do výše 5 tisíc korun.

Správní řízení nemusíme snad ani zmiňovat, protože doufáme, že čeští řidiči mají rozum a věci nenechají dojít tak vysoko, protože pak se finanční částka pohybuje v opravdu závratných kruzích.

Ale postih za nesprávný způsob převoz psa je až druhořadým faktem, protože na prvním místě bychom měli mít to, že přeci nechceme aby se našemu čtyřnohému kamarádovi něco zlého přihodilo.

Jak tedy bezpečně a šetrně vozit psa v autě?

Pozitivní zprávou je to, že možností jak efektivně a zároveň bezpečně psa v autě převážet, je rozhodně více než jedna. Nezapoměnte, že vaše volba se bude také točit okolo velikosti psa.

Větší plemena mohou být převážená v zavazadlovém prostoru, kde jim také pro větší pohodlnost můžete natáhnout deku. Také se doporučuje nainstalovat do prostoru mřížku, která zabrání aby se pes za jízdy případně producíroval po voze sem a tam.

Pokud nemáte dostatečně prostorný kufr, tak poté můžete uvažovat o variantě postroje k pásu a ochranné autodeky. Postroj se jednoduše připne k bezpečnostnímu pásu a váš pejsek je tak náležitě chráněn i v případě dopravních nehod.

Autodeka zase dostatečně chrání interiér vozu před špinavými psími tlapkami, línajícími chlupy či případným karambolům nebohých psích žaludku z rychlé jízdy.

V případě, že vlastníte malé psí plemena, tak vám bude bohatě stačit speciální přepravky a klece, kam můžete umístit mimo jiné i kočky nebo králíky při jejich převozu.

A pro milovníky přátelských psích ocasů, kteří mají více než jednoho psa a ještě k tomu jsou to zástupci větších psích plemen, tak zde bychom neváhali nad možností zakoupení speciálního přívěsného vozíku k autu.

Ceny autodek a postrojů pro zodpovědnou přepravu psa v autě?

Samozřejmě je jasné a to netřeba více zdůrazňovat, že zakoupit tu nejlevnější mřížku nebo přepravku nemusí být zrovna dvakrát šťastným krokem. Deformace či úplný rozklad psí přepravky, zrovna v tom nejvíce nevhodném okamžiku jízdy vás jistě moc nepotěší.

Z toho vyplývá, že rozhodně je dobré udělat si čas na výběr věcí, které pro bezpečnou přepravu psa budete v autě potřebovat.

Slušné a kvalitní autodeky můžete získat už od pětiset korun a více. Za speciální autopásy zase můžete dát i okolo dvou tisíc korun, ale zase můžete mít záruku a klid, že váš pes bude mít pohodlí a zároveň bude pevně zajištěn.

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin