Partnerské hádky v autě a větší riziko způsobení dopravní nehody?

20.11.2014

Partnerské hádky

Představte si, že jste se svým partnerem právě na společné cestě autem do nitra slunečně sálajícího přímořského letoviska, kde si konečně chystáte užít si krásnou a příjemnou dovolenou.

A přesně v tuto chvíli, která je zrovna nejhůře „nakloněná“ vyčítajícím vzájemným hádkám časů minulých (co jste udělali špatně), přítomných (co zrovna děláte špatně) a budoucích (co byste mohli dělat špatně), je slovní „přestřelka“ doslova v plném proudu.

Někteří lidé, působí dojmem jako by si hádku nechávali přesně jen na tuto chvíli, ono to ale také není tak nepochopitelné, jak to na první pohled vypadá. Dva lidé, kteří oba podvědomě cítí, že mají „něco mezi sebou nedořešeno“ tak právě oni jsou vystavěny riziku, že stereotyp probíhající cesty za volantem, bude klíčovým podnětem k rozpoutání dlouho zadržovaných běsů.

Když to vezmeme z jiného úhlu, tak hádat se je lidské, ale napadne vás schválně, proč bychom se zrovna těchto emočně vypjatých situací měli zrovna při jízdě za volantem řádně vyvarovat?

Vztek za volantem rapidně ztěžuje řidičovu reflexi a soustředěnost

V první řadě, by si oba dva lidé měli uvědomit, že auto není „boxerským ringem“ a hádka v autě zanechá na psychice svou hořkou stopu v nesmazatelné formě podrážděnosti, roztěkanosti nebo vzteku.

Následkem toho, je ten kdo řídí pod větším psychickým vypětí a začíná mít povážlivé trhliny ve vnímání aktuálního dění na silnice, a to vše může končit i smrtí. Mnoho takovýchto smutných příkladů z novin či zpráv nám bohužel dává za pravdu.

Ať už jste na cestě na dovolenou nebo jen na nákup jídla, tak za volantem by měl být prostě klid. Všechny ožehavá témata a rozhovory typu, tchýně, finance a případné další „slovní rozbušky“ byste si měli nechat na nějakou přijatelnější chvíli, kdy se zrovna nemusíte nikomu zodpovídat za bezpečnost svých i ostatních životů!

Pokud se pohádáte před usednutím do auta, tak se na dané psychické situaci nic nemění, na to byste také neměli zapomínat.

Když už se stane, tak jak nejlípe vzniklou naštvanost usměrnit do patřičných mezí?

Zklidnit se a uvolnit dotírající stres a vypětí, to je cesta, která vám může pomoci účinně překonat vzniklou situaci.

Psychologové se vůbec nebojí doporučit i to že, pokud máte možnost vůz zastavit a jít se nadýchat na pár minut čerstvého vzduchu, i za cenu toho, že prostě sjedete z dálnice, tak to tak určitě udělejte a nejlépe oba dva aktéři hádky.

Když to vezmeme kolem a kolem, tak výbuch vzteku a negativní podrážděnost ve voze může řidič zažít i bez přičiněné druhého, a to díky takovým věcem jako např. špatný den v práci, osobní rodinné komplikace atd., ale ještě jednou připomínáme, že dříve než usednete za volant, zkuste své myšlenky trochu rozptýlit a oddechnout.

Ta trocha času tomu věnovanému, za ten zbytek života snad stojí, co myslíte?

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin