Ohlédnutí za Rallye Dakar 2014

19.01.2014

Čtyřnásobný motocyklový král - Marc Coma


Photo: www.canalplus.fr

Španělský motocyklový jezdec Marc Coma si může hrdě gratulovat, protože svojí vyrovnanou a disciplinovanou jízdou si dojel pro čtvrté jubilejní dakarské vítězství (2006, 2009, 2011). Druhý skončil jeho stájový kolega Jordi Viladoms se skoro dvouhodinovou ztrátou na Comu. Bronzové místo nakonec obsadil Francouz Olivier Pain.

Zklamání jistě pociťují po letošním ročníku obhájce titulu z minulého roku Francouz Cyril Despres a Španěl Barreda Bort, který se od začátku závodu pohyboval na předních místech, zavděk musel vzít nakonec sedmým místem.

Slovák Svitko se protlačil do první desítky (9. místo) a Jakeš skončil na jedenáctém místě. Čech David Pabiška se probojoval na 18. pozici. Závod dokončilo 78 jezdců ze 174.

První dakarské vítězství - Ignacio Casale


Photo: www.emol.com

Šestadvacetiletý Casale, triumfoval v 7. etapách a se suverénním přehledem si jel pro první místo. Navíc po odstoupení favorita a vítěze minulého ročníku Dakaru Argentice Patronelliho už nebylo nic, co by bránilo Casalemu ve vítězoslavném tažení.

Hodinu a půl měl ztrátu na Casaleho druhý Polák Rafael Sonik a až skoro šest hodin náskok před třetím Holanďanem Husseinem.

Dá se říci, že letošní čtyřkolkové závodění se neslo v komorním duchu, protože pouho pouhých 15 čtyřkolek dojel do cíle 13. etapy ze 40 nahlášených na začátku závodu.

Ruský expres a tryskáč v jedné osobě - Andrej Karginov


Photo: www.motosport-magazin.com

V kamionové kategorii panovalo napětí o tom, kdo bude novým dakarským vládcem až do poslední etapy. Ruský jezdec Andrej Karginov, který vyhrál čtyři letošní etapy, nakonec uhájil první pozici před Holanďanem Gerardem De Rooyem. Třetí místo má ruský „car“ Nikolajev, který nezopakoval obhajobu prvního místa.

Minulý rok vezl Karginov domů z Dakaru bronzovou pozici. České vozy si však na letošním Dakaru vůbec nevedli špatně. Dvě vítězství Aleše Lopraise a celkové šesté místo nebo třináctá pozice Vlastimila Vildmana (stájový kolega Jaroslav Valtr ze závodu odstoupil) a jeho Liazky ukazují dobrým směrem k budoucím ročníkům Dakaru.

Martin Vratný se musel nakonec spokojit se sedmnáctým místem a hned za ním Josef Tománek. Martin Kolomý, který měl dobře nakročeno do soutěže a dokázal svojí odhodlanost odvážným kouskem, kdy se do cíle dokodrcal na jen třech kolech, bohužel musel odstoupit a tím pohřbít veškeré své naděje. Závod dojelo 50 ze 70 zapsaných závodníků.

Rozporuplný konec a černá kaňka u jména Nani Roma


Photo: Mundo Deportivo

Španěl Joan Nani Roma už jednou zažil pocit, který má vítěz Dakaru. Přesně před 10 lety si dojel pro první místo v motocyklové kategorii. Minulý rok skončil na čtvrtém místě a letošní ročník vyhrál, ale možná je třeba dodat, co k tomu také velkou měrou přispělo.

Vedení týmu Mini si dosti možná přálo, aby jejich stáj obsadila první tři celková místa. Romův kolega, jezdec Stéphan Peterhansel byl před poslední etapou na prvním místě, ale z „vyšších“ míst týmu Mini přišel jasný pokyn, nechat Romu vyhrát.

Peterhansel pokyn splnil a musí se spokojit se stříbrem, zatímco Roma může slavit, ale otázkou jistě zůstane, zda byl letošní Dakar v automobilech závodem, kde měl vyhrát ten nejrychlejší nebo bylo předem skoro „vše“ domluveno. Třetí za tým Mini dojel Katařan Al Attija.

Josef Macháček „Machus“ sice Dakar nedokončil, ale to nemění nic na faktu, že bojoval jako lev do poslední duny a štěrku. Tento rok byl se svojí bugginou na výzvědách a doufejme, že příští rok usedne znova za volant svého Nissana. Letošní Dakar dokončilo jen 61 jezdců a 147 jich bylo na začátku.

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin