Novinky v povinném ručení

06.08.2016

V následujících letech se opět na řidiče v oblasti povinného ručení chystají změny. Mohli by totiž začit platit podmínky, kdy cena povinného ručení se odvíjí nejen podle ukazatelů jako objem motoru, místa provozování vozidla, ale také dle způsobu jejich jízdy. Norská firma Telemotix, která v Norsku provozuje službu sledování chování řidičů a jejich styl jízdy, zamířila do Čech. 

Výsledná data asi nikoho nepřekvapí - řidiči, kteří mají více nehod jezdí vyšší rychlostí a prudce zrychlují nebo brzdí. 

Nyní probíhá v Čechách jednání s několika pojišťovnami ohledně zahájení zkušebního provozu. Při uzavření tohoto pojištění budou řidiči motivování především bonusy za bezpečnou jízdu bez porušování dopravních předpisů. 

Například tuzemská pojišťovna Uniqua dává slevu 25% na povinné ručení řidičům, kteří najedou do 8 tisíc kilometrů ročně. Nicméně systém plať dle toho jak řídíš se ve světě začíná prosazovat a to zejména v zemích, kde je cenová hladina povinného ručení mnohem vyšší.

Hlavním záporem tohoto systému bude vlastnost "velkého bratra". Bude vědět kdy jste jeli, kam a zároveň zda jste přitom neporušili předpisy, zejména předepsanou rychlost. Mnohým řidičům se tento přístup samozřejmě líbit nebude. Motivací budou výrazené slevy na pojištění. 

Firma Telemotix systém testovala v Norsku a Dánsku a vytvořila sadu znaků, které určují vaší pravděpodobnost nehody

Podobný systém již používá v Dánsku pojišťovna Trygg Vesta, která určí základní pojistné a poté sbírá data, která ukazují jak řídíte. Dle toho vám buď peníze vrátí za bezpečný styl jízdy nebo naopak musíte doplatit za jízdu nebezpečnou. Tento systém se jeví jako velmi nadějný při odhadování rizika pojistných událostí a škod. 

PAYD: Pay as you drive

Tento způsob určení ceny povinného ručení se nazývá v angličtině PAYD, což je přeloženo zkratka pro „Plať dle toho, jak řídíš“. Nicméně tuzemské pojišťovny mají problém s nízkou cenovou hladinou povinného ručení, kde již není mnoho prostoru pro investice do implementace sledovacího zařízení a dalších slev pro řidiče, kteří budou mít nižší riziko zavinění nehody.

Právě již zmíněná pojišťovna Uniqua jako jediná v tuzemsku nabízí systém PAYD. Nabízí zabudování systému, který má nárazové čidlo a automaticky přenáší signál o případné nehodě na centrální pult asistenční služby. Slevou je možné dosáhnout maximálně 25 procent z pojištění dle počtu ujetých kilometrů. Maximální sleva se vztahuje na 8 tisíc ujetých kilometrů a hranice pro ještě možnou slevu je 20 tisíc ujetých kilometrů.

Obecně jsou najeté kilometry jedním z hlavních faktorů zvyšujících nebezpečí nehody. Dále je také velmi důležitá denní doba v jaké jedete. 

Pokud by vás zajímaly další informace o povinném ručení v jiných zemích najdete je například zde.

A velmi podstatná informace na konec - srovnání nejlevnějšího povinného ručení naleznete zde.

 

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin