Nebouráte? Zaplatíte za povinné ručení méně!

22.01.2014

 

Všechno to začíná novým občanským zákoníkem, který vstoupil do platnosti s úderem prvních vteřin letošního roku. Zákoník otevírá novou zatím nepopsanou kapitolu, která umožňuje lidem domáhat se vyšších odškodných částek než tomu bylo v minulých letech. 

V praxi to např. znamená, že již není max. fixní limit 240 000 korun, které dostali pozůstalí po svém příbuzném, který cizím zaviněním zemřel při nehodě. Nyní je finanční částka otevřenou věci, dle podrobného vyhodnocení zvlášť každého případu. 

Zvykejme si na prodlouženou dobu řešení pojistných událostí 

Navíc mohou vyvstat i možná dosti absurdní případy, kdy odškodnění může žádat i širší okruh lidí,než byla jen blízká rodina zemřelého. Pro lepší ujasnění to znamená obecně lidé, kterým byli způsobeny tzv. duševní útrapy při smrti dané osoby. 

Samozřejmě se to musí náležitě prokázat a pojišťovny tedy budou muset každý případ daleko více detailněji posuzovat a pečlivě vyhodnocovat.

To, že nový zákoník nic nebude ulehčovat nasvědčuje např.  tento výňatek z konce § 2958 „Nelze-li výši náhrady takto určit, stanoví se podle zásad slušnosti“. Jen, abyste byli v obraze, vágní pojem - zásada slušnosti - nikde přesně definován není a zřejmě i samotné soudy s tím budou mít problémy při rozhodování.

Jak je vidět, tak lehce může nastat zajímavý stupeň dezorientace v jednotlivých případech a bohužel i tím pádem riziko prodlužování a oddalování likvidace samotné pojistné události.

Pojišťovny předpokládají navýšení nákladů o několik miliard korun

To, že nejistota z rezultátů nového občanského zákoníku se na pojišťovnách jistě více či méně podepíše už naznačovali spekulace o zdražení povinného ručení a havarijního pojištění na podzim minulého roku. Navíc netřeba dodávat, že „rivalské“ boje pojišťoven snesli cenu za povinné ručení na doslovnou spodní hranici svých možností.

Aby těch perel nebylo málo, tak ruku v ruce k tomu jde legislativní vyhláška, která ohlašuje povinnost pojišťoven odvádět nejméně 3 % z přijaté celkové pojistné částky do Fondu zábrany škod. Z fondu půjdou příspěvky na hasiče, záchranáře a ostatním subjektům, kdo zodpovídají za bezpečnost na českých silnicích.

K postupnému zdražení jistě přispívá i významná skutečnost, že už na sklonku roku 2013 byla zavedena jednotná sazba, kterou pojišťovny hradí za výjezd hasičů - 5 600 korun za každou hodinu.

Jezdím bez nehod, týká se i mě plánované zdražení?

Tato palčivá otázka nemá jen tak jednoduchou odpověď. Ale jedno je již jisté a to, že pojišťovny se netají snahou o cenová zvýhodnění pro vzorné řidiče a motoristy, kteří neohrožují bezpečnost provozu na českých silnicích.

Počet pojistných událostí, bonusy a malusy z minulých období a celková rizikovost klienta při jízdě, to vše bude mít svojí váhu při případném zvýšení pojistné částky.

Z toho lze odvodit, že pokud zdražení nastane, jistě nebude zavedeno plošným způsobem a každého tedy čekají jiné startovní podmínky.

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin