Josef Macháček odstupuje z letošní Rallye Dakar

14.01.2014

Bugginu jezdce KM Racingu zradila v závěru 9. etapy převodovka a premiérové vystoupení v automobilové kategorii pro něj skončilo.


Technické problémy zastavily na chilském území úspěšné tažení posádky Josef Macháček - Vlastimil Tošenovský v Rallye Dakar. Pětinásobný šampion ve čtyřkolkách nedojel do cíle úterní etapy z Calamy do Iquique a do desátého dějství už nemohl nastoupit. Jeho buggy MD Optimus Nissan tak dokončí nejnáročnější motoristický maraton na vleku.

Macháček musel mezi desátým a jedenáctým waypointem zastavit. Přestalo mu fungovat řazení a následně zjistil, že mu prasklo olejové kolínko, přivádějící do převodovky olej, a zadřel převodovku. „Pokoušeli jsme se stroj a posádku dostat do bivaku, ale už setmělo a na trať padla mlha. Proto se záchranná akce uskutečnila až později,“ popisoval situaci sportovní manažer KM Racingu Martin Pabiška.

„V jednu v noci přitáhla Machusovu nepojízdnou buginu Tatra č. 575 slovensko-australské posádky Robo Kasáka, za což jí patří velký dík, a ráno jsme ji naložili na vlek. Ve velmi složitém terénu nikdo neriskoval vlastní zapadnutí při snaze táhnout dunami ještě další nepojízdné vozidlo. Až tihle zastavili. Jiná naděje nebyla. Kluci jsou bohužel ze soutěže venku a do cíle pokračují v asistenčním voze,“ doplnil týmový šéf Martin Macík starší.

Pilot byl samozřejmě z takového konce zklamaný, i když blízko odstoupení byl už minulý týden před dnem volna. „Myslel jsem si, že už mám smůlu do konce Dakaru vybranou. To jsem ovšem netušil, že mě může vyřadit taková závada,“ krčil rameny šestapadesátiletý matador, který si přál najet v Jižní Americe co nejvíce zkušebních kilometrů a získat maximum zkušeností se specifickou technikou.

„Byla to porucha z rodu nepochopitelných. Když z převodovky pomalu vytekl olej, poškodila se tak, že už nešlo jet. Olej není v převodovce indikovaný, takže se za jízdy nic nepozná Třeba únik paliva bych zaznamenal, ale tohle přišlo z nenadání a jak už to chodí, v nejhorším možném místě,“ pokračoval Macháček.

Na svém premiérovém dakarském vystoupení za volantem však našel i mnoho pozitivního. „Mise splnila své poslání. Najel jsem nějaké kilometry a zjistil, že se klidně mohu pohybovat okolo čtyřicátého místa. Pokud budu mít silnější motor a ještě se trochu vyjezdím, tak to klidně může být i kolem dvacítky. Mám velice dobrou techniku, jsem nadšený z pérování, ovládání stroje, prvků na vyprošťování a hlavně jízdními vlastnostmi. Je to dobrá cesta,“ dodal optimisticky Macháček.

Po dřívějším vypadnutí liazky řízené Jaroslavem Valtrem zůstává posledním zástupcem KM Racingu v soutěži kamion s číslem 525 a s posádkou Vlastimil Vildman, Martin Macík ml., Michal Mrkva. Posádka statečně bojuje s terénem pouště Atacama i v následující etapě do Antofagasty.

Sledujte aktuální dění týmu každý den ve 21.00 na TV Sport 5 v pořadu „Dakarské aktuality“ . Nebo v našem televizním okénku DAKAR 2014.

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin