Jak poznat kvalitní autoservis

12.10.2017

Možná máte zbrusu nové auto, které ještě voní novotou. Ruku na srdce – tak to nebude vždy a nastanou časy, kdy váš vůz bude mít nalomené zdraví. V takových případech je důležitý výběr kvalitního autoservisu.

Mnozí řidiči s hrůzou vzpomínají na moment, kdy se na jejich automobilu něco porouchalo a museli jej dát do opravny. Po čase, stráveném ježděním veřejnou dopravou si auto s úlevou vyzvedli, načež se jim hned druhý den auto pochroumalo znovu, vinou nekvalitně odvedené práce automechanika. Nesvěřujte vašeho plechového miláčka kdejakému patlalovi a vyberte kvalitní autoservis. Poznáte jej podle těchto znaků.
 

1. Dejte na recenze

Nejlepší volbou je autoservis, který je odzkoušený vašimi známými. Poptejte se ve svém okruhu přátel, kde jim dobře opravili automobil. Pokud nepochodíte, vrhněte se na internet a pročtěte si uživatelské recenze. Ovšem dejte si pozor na ty firmy, které si recenze píšou sami. Pokud objevíte čtyři recenze z jednoho měsíce, které jsou napsané jednotným stylem jazyka, zřejmě pan majitel měl povídavou náladu a snažil se reputaci svého autoservisu vylepšit.

 

2. Autorizovaný či neznačkový servis?

Dříve výrobci záruční lhůtu podmiňovali povinností oprav pouze v autorizovaných servisech. To teď už neplatí díky tzv. blokové výjimce, díky které Evropská unie umožňuje automobil spravovat i v neznačkových servisech. Autorizované servisy se můžou pochlubit vyšší odborností a zázemím dané značky, ovšem mnohé neautorizované servisy se jim v kvalitě poskytnutých služeb snaží vyrovnat. Při rozhodování se řiďte aktuální cenou vašeho automobilu. Pokud máte novější automobil, doporučujeme využít spíše služeb autorizovaného servisu. Ovšem pokud vlastníte ojetinou, která má cenu maximálně 70 000 Kč, vyhledejte neznačkový autoservis, který může být i o třetinu levnější. 

 

3. Dojem z návštěvy autoservisu

Mnohé vám napoví i to, jak na vás bude působit prostředí daného autoservisu. Při návštěvě se zaměřte na několik detailů. Jsou zaměstnanci ve firemních oděvech, nebo je každý oblečen podomácku, tepláky netepláky? Je na provozovně relativní pořádek, nebo to tam vypadá, jako by se naposledy uklízelo ještě před Sametovou revolucí? Jak se vedení servisu stará o pořádek a firemní kulturu, tak zřejmě bude pečovat i o váš vůz. Zjistěte rovněž, kam si vaši zakázku vedoucí servisu hodlá zapsat – vytáhl si na to přehledný notes, nebo se prohrabuje změtí papírů? Nepořádek v šuplíku značí na nesoulad v dodržování termínů.  Rovněž si všímejte, zda na zdech visí osvědčení a certifikáty. Dobrý vedoucí autoservisu svým zaměstnancům pravidelně dopřává školení a semináře. Pokud máte z návštěvy silně nepříjemný pocit, nestyďte se na místě otočit a porozhlédnout se po jiné firmě. 

 

4. Rozsah služeb

Na webových stránkách rovněž prozkoumejte, jak velký rozsah služeb daný autoservis nabízí. Seriózní firma by měla mít rozepsané, s jakými problémy vám může pomoct. Čím více kompetencí má, tím odbornější daný autoservis je. Velkým plusem rovněž je, pokud pneuservis nabízí nejen opravářský servis, ale rovněž třeba lakýrnické či karosářské služby. O kvalitě autoservisu vám rovněž napoví, jak zareagují na poptávku ohledně staršího vozu. V odborném autoservisu by si měli poradit nejen se zánovním vozem, ale i vaší patnáct let starou ojetinou. 

 
Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin