Dakar 2014 - 5. etapa - KM Racing

10.01.2014

Pátá etapa Rallye Dakar v západní Argentině do San Miguel de Tucumán byla bohužel konečnou pro dvě želízka KM Racingu v dakarském ohni. V oblasti poblíž neutralizační zóny uprostřed etapy museli z technických důvodů odstoupit jak Jarda Valtr, tak Pepa Macháček. Jejich cesta letošním ročníkem tak končí, zato Vlasta Vildman dokázal postoupit o dvě příčky výše…Jarda Valtr výborně vystartoval a v úvodu se pohyboval dokonce okolo 8. místa, nenechal se rozhodit problémy předešlého dne, kdy ho stihl defekt hned sto metrů po startu. Jenže poté nabral zhruba 30 minut zdržení, což ovšem vzhledem k vývoji etapy nebyla žádná tragédie – okolo 4. wayponitu totiž nastaly zmatky v itineráři, do kterých se chytly desítky posádek všech kategorií a postupně nabíraly kurz všemi směry, často i v protisměru. Kdo přijel později a držel se někoho, kdo dokázal chytit správný směr, mohl na tomto vývoji vydělat. Problémy s motorem ovšem udělaly své, Jarda ještě vystartoval do druhé části etapy, ale tam motor definitivně dodýchal. „Škrtlo v něm a vytekl z něj olej, ani se neotočí. Bohužel, je to velmi hořká zkušenost, ale musím ji přijmout, letošní Dakar pro nás končí,“ řekl Jarda přímo na místě odstoupení.

Z několik set kilometrů vzdáleného bivaku v Tucumánu tedy vyjel asistenční MAN s přívěsem. Začala druhá, možná dobrodružnější část celého příběhu. Martin Macík musel Jardovu posádku v poušti a písku najít, závodní speciál zajistit, dopravit na cestu, tam naložit a z velmi složitého terénu dopravit do bivaku. „Jardu se nám podařilo vyprostit z pouště ve 4 hodiny ráno. Teď ho táhnu přes hory do bivaku,“ napsal nám z cesty Martin Macík.

Pepa Macháček s buggy MD Optimus vyjel po povzbudivém vývoji posledních dnů také slibně. Na prvním waypointu figuroval už na 27. místě. Jenže než se dostal na asfaltovou neutralizační zónu, nabral čtyřhodinové manko a bylo jasné, že situace je vážná. Diagnóza zněla: zadřené ložisko zadního kola. Problém mohla vyřešit už pouze výměna potřebného dílu. Takže z bivaku nevyjel pouze asistenční MAN, ale také Toyota s Martinem Pabiškou za volantem. Josefův stroj se skutečně podařilo zprovoznit, ale na start další etapy se už nepostaví…

KM Racingu tak zůstává ve hře pouze spolehlivě jedoucí Vlasta Vildman. Divokou etapu dokončil sice na 21. místě, ale v cíli byl poměrně spokojen. „Jeli jsme si svoje tempo. Zdržely nás dva defekty, bez nich mohl být výsledek ještě lepší. Etapa byla těžká, ale projeli jsme ji zdárně a bez problémů,“ řekl Vlasta v cíli.

Šestá etapa před dnem volna, s cílem v Saltě, obsahuje pro kamiony pouze speciál v délce 156 kilometrů. Kamiony absolvují pouze druhou část speciálky, původně rozdělené na dva díly s neutralizací uprostřed. Teprve v Saltě dojde k důkladné konsolidaci sil, tým se znovu setká se svými doprovodnými vozidly i nechtěný nákladem na přívěsu. Podobně dramatický den, který zhatil dosavadní skvělé výkony, zažil i pilot Buggyry Martin Kolomý, jehož zdržel v poušti zadřený vzduchový kompresor a následně i zadřené přední kolo. Do bivaku dojel až v šest hodin ráno a bez minuty spánku po další opravě pokračoval na start dnešní etapy, aniž by měl potvrzeno, že jeho posádka vůbec bude moci v soutěži zůstat.

Takový je Dakar…

Pokud chcete sledovat videoreportáže KM Racingu z Rallye Dakar, sledujte pořad Dakarské aktuality na televizi Sport 5 ve 21:00 hodin s následnou reprízou ještě týž večer! Nebo na našich stránkách v okénku Dakar 2014.

Sdílet na Facebooku

Kalkulátor sazeb povinného ručení

Srovnejte si povinné ručení všech pojišťoven. Stačí zadat několik údajů, které znáte z hlavy a uvidíte, kolik můžete za pojištění platit. A nezapomeňte! S internetovými sazbami můžete výrazně ušetřit.

Spočítejte cenu povinného ručení

Kolik mě bude stát havárie?

Být účastníkem autonehody v automobilu či jiném dopravním prostředku je stále dražší. Dopravní nehody stojí zhruba jednou tolik, než jaké na ně byly náklady před 10 lety. Dovedli by jste odhadnou kolik stojí průměrná autonehoda?

Průměrná škoda na zdraví, způsobená dopravní nehodou, přesahuje 500 tisíc korun. Je téměř 17krát vyšší než škoda zhruba 30 tisíc korun, v průměru způsobená na majetku. Toto jsou údaje z každoroční analýzy České kanceláře pojistitelů, která sdružuje pojišťovny, poskytující zákonné pojištěné vozidel tzv. povinné ručení.

Jaké výhody získám při zvolení správného povinného ručení?

Mezi pojišťovnami jsou značné rozdíly. Ikdyž můžeme nabídnout téměř 500 produktů od všech pojišťoven, tak vždy určité produkty pojištění vyjdou o mnoho výhodněji pro spotřebitele a to nejen při porovnání ceny. Proto jsme také připravili v našem srovnávači přehledné porovnání, kde zákazník uvidí hlavní parametry nejlepších produktů povinného ručení. Velmi často se stává, že nabízený produkt od pojišťovny je klidně o 100% dražší než produkt od konkurence a navíc neobsahuje žádné služby pro zákazníka v porovnání s levnějším produktem. Viz tabulka níže porovnání dvou produktů povinného ručení níže. Stojíme na straně spotřebitelů.

Pojišťovna & Produkt Parametry Součástí pojištění
Wüstenrot ProAuto Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Allianz 70/70 Multibonus
Asistenční služba zdarma
Ukončení smlouvy kdykoliv
Kolik ušetříte na povinném ručení
objem v cm3 běžná cena naše cena s bonusem Vaše úspora
do 1000cm3 2 326 Kč 1 326 Kč 958 Kč
1000cm3 - 1350cm3 2 848 Kč 1 815 Kč 1 033 Kč
1350cm3 - 1850cm3 4 532 Kč 3 016 Kč 1 516 Kč
1850cm3 - 2500cm3 6 821 Kč 4 520 Kč 2 301 Kč
nad 2500cm3 8 645 Kč 5 292 Kč 3353 Kč
Obytný automobil do 8t 12 728 Kč 8 915 Kč 3 813 Kč


Příklady nabídek povinného ručení
Renault Megane III 1,6 (81 kW), rok 2011
Běžná sazba: 2.304 Kč | naše sazba: 1.468 Kč

Úspora ročně: 836 Kč

Škoda Octavia II 2,0 TDI ( 104kW), rok 2006
Běžná sazba: 4.950 Kč | naše sazba: 3.108 Kč

Úspora ročně: 1 842 Kč

Škoda Fabia 1,2 HTP (47 kW), rok 2008
Běžná sazba: 3.629 Kč | naše sazba: 2.541 Kč

Úspora ročně: 1 088 KčSrovnávač24
Financial Solutions and Services, s.r.o.
Sokolovská 352/215, Vysočany, 190 00 Praha 9

Zaujaly Vás naše služby? Kontaktujte nás na klientské lince:

810 800 080

nebo veškeré Vaše dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese:

info@povinne-ruceni.tv

Parametry povinného ručení

 • Základní asistenční služby
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění čelního skla
 • Pojištění všech skel
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění dětí ve vozidle
 • Úrazové pojištění všech osob
 • Úrazové pojištění řidiče
 • Pojištění pro případ živelní události
 • Pojištění střetu se zvířetem
 • Přímá likvidace
 • 1. škoda bez vlivu na bonus
 • Pojištění přípojného vozíku
 • Pojištění nákladů na náhradní vozidlo
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • Pojištění právní ochrany

Jezdíte příležitostně? Zvažte sezonní povinné ručení

16.01.2018

Stojí vám v garáži auto, za jehož volant jste od nástupu zimy nesedli? Proč taky, když do práce to máte metrem či tramvají mnohem rychleji a na rodinné výlety je zatím chladno? I na tento typ řidičů pojišťovny myslí a připravily si pro ně sezonní povinné ručení.

 

Více

Přivýdělek prostřednictvím Uberu

03.01.2018

Láká vás využít platformy Uber, stále populárnější metody přivýdělku? Zjistili jsme, jaká jsou pozitiva a úskalí této služby.

Více

Jak se budou vyvíjet ceny povinného ručení?

02.01.2018

Zaměřili jsme se na to, jaké změny v cenotvorbě pojišťovny chystají v blízké době a jak se to dotkne řidičů.

Více

Obchodní partneři

Zavoláme vám
Zanechte nám své číslo a my vám zavoláme, běžně do 2 hodin